Badania termowizyjne Warszawa
Badania termowizyjne i pomiary termowizyjne
Badania termowizyjne WarszawaŚwiadectwa EnergtyczneAudyt energetyczny WarszawaZdjęcia termowizyjneBadanie szczelności blower doorWynajem kamery termowizyjnejTermowizja wiedzaKontaktMapa strony
Badanie szczelności blower door

Badania szczelnościu budynków metodą blower door. Jaka jedna z niewielu firm w Polsce wykonuemy badania szczelności budynków metodą blower door.

Specjalizujemy się w wyznaczaniu wspłczynnika nieszczelności budynków. Lokalizacja nieszczelności i ich doszczelnienie prowadzi do zmniejszania zapotrzebowania na ciepło i chłód, a tym samym do obniżenia kosztów ogrzewania i chłodzenia w budynkach.

Dysponując urządzeniem „Blower Door” nasza firma wykonuje na zlecenie:

  • badania nieszczelności powietrznych budynków („Blower Door Test”),
  • wyznaczanie współczynnika przepuszczalności powietrznej budynków n50, w szczególności dla budynków pasywnych.
  • lokalizacje "dziór"miejsc  przecieków powietrza w obudowie budynków

 

„Blower Door Test” jest bezinwazyjnym pomiarem przepuszczalności powietrznej budynków metodą ciśnieniową przy użyciu wentylatora. Procedury przeprowadzania testu oraz opracowanie wyników są wykonywane w oparciu o wytyczne normy PN-EN:13829.
Głównym elementem urządzenia Blower Door jest wentylator osadzany w aluminiowej, regulowanej ramie z plandeką, który umieszcza się w miejscu okna lub drzwi zewnętrznych (jak na załączonych zdjęciach). W skład zestawu pomiarowego wchodzą ponadto: urządzenie wielofunkcyjne do pomiaru różnicy ciśnień, zestaw rurek oraz komputer. W trakcie badania pomiędzy wnętrzem a środowiskiem zewnętrznym wytwarzana jest różnica ciśnienia przez wentylator wyposażony w zestaw czujników, które umożliwiają wyznaczenie ilości powietrza przepływającego przez budynek w jednostce czasu. Wyniki pomiaru poddawane są później dalszej obróbce w specjalnym programie, gdzie odczytywana jest wartość współczynnika przepuszczalności powietrznej n50.
badanie szczelności blower door


 
Badania termowizyjne WarszawaŚwiadectwa EnergtyczneAudyt energetyczny WarszawaZdjęcia termowizyjneBadanie szczelności blower doorWynajem kamery termowizyjnejTermowizja wiedzaKontaktMapa strony